Shadowban w mediach społecznościowych

Shadowban w mediach społecznościowych

shadowban w mediach społecznościowych

Shadowbanned w mediach społecznościowych – jak to zrozumieć?

Wiele firm angażuje się w obecność w mediach społecznościowych, aby przedstawić się swoim odbiorcom. Skuteczne działanie nie jest tam łatwe, ponieważ istnieje duża konkurencja między markami. Aby jednak zwiększyć sprzedaż, musisz postarać się o zdobycie większej liczby obserwujących na Instagram. Jeśli zauważysz ich duży spadek, może to oznaczać niekorzystne działanie powodowane przez Shadow Ban. Jeśli Twój post nie trafia do obserwujących, Twoje konto zostało zbanowane. W rezultacie możesz stracić obserwujących, których jednak możesz kupić. Jeżeli uważasz, że ten problem Ciebie dotyczy, przeczytaj ten artykuł i zobacz, dlaczego tak się dzieje.

Kiedy zaczął istnieć ShadowBan?

Shadowban w mediach społecznościowych

Termin Shadow Ban istnieje od 2006 roku. W ostatnich latach stał się on bardzo popularny. Twitter ogłosił kiedyś, że zamierza odfiltrować wszystkie obraźliwe treści na swojej platformie. Użytkownicy otrzymywali ostrzeżenie i na krótki czas nie mieli dostępu do funkcjonalności tej platformy. Ci, którzy nie przestrzegają regulaminu, mogą spodziewać się usunięcia publikowanych treści. W przypadku Twittera użytkownicy są pouczani, jak korzystać z platformy. Jeśli to nie pomaga, są banowani.

Blokowanie treści w mediach społecznościowych

Wyobraźmy sobie sytuację, w której dzielisz się treściami ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych. Masz pewność, że Twoja strategia jest w porządku, a pomimo to stworzona przez Ciebie treść nie spotyka się z zaangażowaniem obserwujących. Nie masz pojęcia, co się dzieje. Jeśli uważasz, że Twoja strategia marketingowa jest idealna, Shadowban może być przyczyną spadku zaangażowania. Jeśli korzystasz ze swojego konta w zły sposób, platformy społecznościowe to wykryją i nie będziesz mógł angażować innych w Twoje posty. Jeżeli Twoja firma wykorzystuje media społecznościowe do prezentowania się odbiorcom, taka sytuacja będzie dla niej bardzo niekorzystna. Nauczmy się zatem, jak jej unikać. Jeśli w przypadku Twojego konta zadziałał Shadow Ban, musisz zachować spokój. Powinieneś zrezygnować z wykonywania cyklicznych czynności. Dobrym rozwiązaniem będzie publikowanie tylko jednego posta w ciągu dnia. Najlepiej będzie, jeśli przestaniesz zamieszczać tagi i hashtagi, aby Twoje konto nie było narażone na dalsze ograniczenia. W ten sposób ochronisz je przed spamem.

Sprawdź naszą usługę – obserwujący instagram!

Powinieneś stosować się do tych wskazówek regularnie. Musisz uzbroić się w cierpliwość i odczekać, aż zakaz się skończy. Taka sytuacja może trwać co najmniej 15 dni. W przeciwnym razie czas ten może się wydłużyć. Poczekaj, aż system pozwoli na regularne publikowanie treści. Dowiedz się, czy jesteś Shadow Banowany w mediach społecznościowych.

Jak mogę sprawdzić, czy zostałem zbanowany?

Shadowban Instalikes

Bardzo łatwo to sprawdzić. Możesz wybrać rzadko używany tag dla swoich postów. Jeśli Twój post pojawia się na platformie, nie powinno to stanowić problemu. Jeśli jednak stwierdzisz, że Twoja treść nie pojawia się w hashtagu, to masz do czynienia z tym problemem.

Istnieje też inna prosta metoda, z której możesz skorzystać. Możesz kliknąć link „statystyki” przy swoich postach i zobaczyć, gdzie są one najczęściej oglądane. Dzięki temu możesz przeglądać i analizować dane za pomocą zakładek tj. strona główna, profil, inne, hashtag lub odkryj.

Inną metodą mogą być witryny testowe z Shadowbanem. Dzięki aplikacji Shadow Banned Test możesz łatwo sprawdzić, czy Twój hashtag został zbanowany.

Podsumowanie

W skrócie wyjaśniliśmy, jak możesz sprawdzić, czy jesteś Shadow banowany w mediach społecznościowych. Musisz unikać takiej sytuacji, jeśli chcesz zwiększyć liczbę obserwujących na platformach społecznościowych. Ułatwią Ci to nasze artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *