Ranking YouTube’rów w Polsce

Ranking YouTube’rów w Polsce

ranking youtuberów w polsce

YouTube to serwis internetowy założony w lutym 2005 r. którego prezesem od 2014 r jest Susan Wojcicki. YouTube został założony w celu bezpłatnego umieszczania, odtwarzania, komentowania i oceniania wszelkiego rodzaju filmów. YouTube z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością gromadząc coraz większą rzeszę fanów. W świecie YouTube najlepiej odnajdują się młodzi odbiorcy, którzy widzą w serwisie to co starsze pokolenia w tv. YouTube jest na dzień dzisiejszy najpopularniejszą platformą wideo, która miesięcznie generuje ponad 20 miliardów odsłon. Początkowo założeniem tej strony było zwykłe dzielenie się filmami, dziś to coś więcej niż tylko udostępnianie wideo. YouTube to biznes, a pieniądze, które można na nim zarobić robią ogromne wrażenie. W dzisiejszym artykule przedstawimy top 10 najbardziej popularnych YouTube’rów w Polsce.

 

Jak zarabiać na YouTube?

Pierwsza rzeczą, którą należy w ogóle zrobić, by móc zacząć czerpać jakiekolwiek zyski, to założenie kanału. Bez tej czynności, ani rusz. Na szczęście sam proces zakładania konta na YouTube jest niezwykle prosty i intuicyjny. Następnie należy zweryfikować konto numerem telefonu i włączyć system reklam.

Ile można zarobić na YouTube?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej główny dochód z YouTube, to po prostu dochód z umieszczanych na kanale reklam. Za każde kliknięcie przez oglądającego nasz kanał w reklamę, my dostajemy prowizję. Ceny różnią się w zależności od typu i częstotliwości reklamy. Jest to przeważnie kwota o 1 do 3 dolarów, za 1000 wyświetleń. W Polsce jednak stawki te nie są, aż tak wysokie. Dość spora część użytkowników korzysta z wtyczki AdBlock, która ma na celu blokowanie reklam na YouTube.

Zaufaj nam

Zarabianie na YouTube brzmi świetnie, kto by nie chciał siedzieć w domu, kręcić filmiki i liczyć przybywające dolary na koncie? Abyście mogli zaistnieć na YouTube i zostać zauważonym przez użytkowników przygotowaliśmy dla Was ofertę, która ma na celu pomóc wyróżnić Wasz kanał na tle konkurencji. U nas dostępne są szybkie wyświetlenia na YouTube, wyświetlenia wideo premierowego na YouTube, realne suby YouTube, kciuki w górę na YouTube, watch time

Ile zarabiają najpopularniejsi twórcy na YouTube?

Zarobki światowych twórców YouTube przerastają nasze wyobrażenia. Według scialblade.com najbardziej znanym YouTube’rem jest PewDiePie ze Stanów Zjednoczonych, którego licznik subskrypcji szacuje się na ponad 50 milionów. Twórca ten nie zdradza wprost swoich zarobków, ale znając orientacyjne stawki w tej branży i ilość wyświetleń, którymi może się pochwalić, jego miesięczne zarobki mieszczą się w przedziale 55 000- 800 000 dolarów.

Lista najpopularniejszych YouTube’rów w Polsce:

  1. DISCO MAREK

YouTuber, sportowiec i gwiazda Disco Polo. Fenomenalnym hitem stała się piosenka Zostań moją kotką, która po trzech dniach osiągnęła blisko 3 miliony wyświetleń na YouTube. 2 710 000 subskrypcji.

  1. NARUCIAK

Jest młodym i bardzo zaangażowany YouTube’rem, który w swoim kanale zaraża dowcipem i pozytywną energią. Tworzy zabawne challenge, w których uczestniczyli m.in. Karolak, czy Marcin Dubiel. 2 820 000 subskrypcji.

  1. FRIZ

To również młody i bardzo pomysłowy YouTuber, który swoją karierę buduję wokół, kiedyś bardzo popularnej gry Pokemon Go. Jego zaangażowanie bierze się z pasji, którą stała się owa gra. Friz w swojej pokemonowej pasji tworzy przeróżne formaty, w tym vlogi i poradniki. 3 020 000 subskrypcji.

  1. STEP RECORDS

Polska wytwórnia muzyczna, która specjalizuje się w muzyce typu hip- hop. 3  080 000 subskrypcji.

  1. ABSTRACHUJE TV

Abstrachuje TV to kanał, który pojawił się w 2012 r, prowadzony przez trójkę przyjaciół Rafała, Czarka i Roberta. Ich kanał na YouTube w bardzo szybkim czasie podbił serca widzów. Pierwszy film, który się ukazał Co mówią gimby, w przeciągu kilku dni osiągną 400 tysięcy wyświetleń. Abstrachuje TV osiąga 3 450 000 subskrypcji.

  1. SA WARDEGA

Sylwester Adam Wardęga- niezależny twórca filmowy, performer. Jego zabawne filmy cieszą się popularnością zarówno w kraju, jak i zagranicą. 3 640 000 subskrypcji.

  1. BAZZYLAND

Platforma edukacyjna, która powstała z myślą o najmłodszych w celu edukacyjnym. Zabawne filmiki mają na celu pomóc w nauce cyfr, liter czy kształtów. 3 780 000  subskrypcji.

  1. REZIGIUSZ

Remigiusz Wierzgoń młody YouTuber, który w swoim kanale skupia się na grach komputerowych. Dzięki naturalności i świetnym kontakcie z fanami jego kanał wciąż jest na topie. 3 810 000 subskrypcji.

  1. STUU

Mimo, że nie jest rodowitym Polakiem, to właśnie tutaj zdobył ogromną popularność. Jego kanał na YouTube poświęcony jest grom komputerowym. Zabawia publiczność angażującymi vlogami i ciekawymi challenge’ami. 4 150 000 subskrypcji.

1.BLOWEK

Swoją karierę rozpoczął w 2012 r będąc jeszcze nastolatkiem. Jego filmy związane były z Minecraftem, dziś kanał Blowka skupia się wokół nowinek technologicznych. 4 250 000 subskrypcji.

Podsumowanie – Czy YouTube to dobry pomysł na biznes?

Jak widać na powyższych statystykach YouTube to świetny pomysł na biznes dla ludzi w każdym wieku, z różną zajawką. YouTube to potężne medium, które wciąż się rozrasta, dostrzegają to zarówno duże korporacje, jak i małe firmy. Zarabianie na YouTube wbrew pozorom nie jest wcale takie proste, potrzebne jest na to dużo czasu, ogromna cierpliwość i przede wszystkim masa kreatywności. Jeżeli więc masz ciekawe hobby albo jesteś osobą, która ma coś światu do powiedzenia i wiesz jak zainteresować sobą użytkowników, warto spróbować! Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie mediów społecznościowych i chcesz uzyskać szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *