YouTube- sposób na biznes

YouTube- sposób na biznes

YouTube - sposób na biznes

Gwiazdy YouTube są dzisiaj samozwańczymi celebrytami – ludźmi, którzy zdobyli odbiorców, tworząc treści ukierunkowane na nauczanie, rozrywkę, recenzowanie i bycie niesamowitym w świecie internetu i mediów społecznościowych.

Zarabianie pieniędzy na YouTube może nie być głównym celem dla, którego chcesz założyć swój osobisty kanał, jednak możliwości zarobkowe na pewno staną się dla Ciebie miłym zaskoczeniem.

Czy da się zarobić na samym wstawianiu filmów na YouTube?

YouTube nie płaci twórcom treści za przesłane przez nich filmy. Filmy też domyślenie nie są tworzone by czerpać finansowe zyski. Aby zacząć zarabiać w YouTube, musisz włączyć monetyzację w ustawieniach konta YouTube. Następnie możesz dołączyć do programu partnerskiego YouTube lub zamieścić swoje filmy na YouTube Premium.

Jak zarabiać na YouTube?

Po pierwsze, kanały YouTube mogą zarabiać, nawet jeśli nie mają milionów subskrybentów. Twój potencjał zarobkowy nie zależy wyłącznie od liczby subskrybentów i liczby wyświetleń, ale także od poziomu zaangażowania, które generujesz, niszy, którą zaspokajasz, oraz kanałów, które eksplorujesz. Nie oznacza to, że liczba subskrybentów nie ma znaczenia – sprawdź nasze wskazówki, aby uzyskać więcej subskrybentów w YouTube.

Po drugie, lista 10 najlepiej zarabiających osób może sprawiać wrażenie, że zarobione miliony dolarów pochodzą bezpośrednio z YouTube. W rzeczywistości każdy z tych kanałów ma własną linię towarów. Kanały te najpierw znalazły i zbudowały swoją publiczność, a następnie uruchomiły własne produkty. Jeśli zarabianie pieniędzy w YouTube jest objęte Twoim planem marketingowym, pierwszy krok jest taki sam dla wszystkich: dobrze zrozum grupę docelową.

 

Do kogo powinien być skierowany Twój kanał na YouTube?

Zbudowanie własnej grupy odbiorców zapewnia doskonałą pozycję do zarabiania na treściach na różne sposoby. Jednak będziesz w stanie w pełni skorzystać z możliwości, które masz, jeśli zrozumiesz skład grupy odbiorców.

Dla wielu YouTube’rów, którzy chcą zarabiać, im bardziej niszowy jest Twój kanał, tym lepsza pozycja będziesz mógł pracować z markami, które chcą dotrzeć do określonych odbiorców.

Podobnie jak nauka zarabiania na Instagramie lub blogowanie, odbiorcy mogą odblokować potencjał zarobkowy Twojego kanału YouTube. Jednak gdy tworzysz wiele strumieni przychodów, w bocznych zgiełkach lub firmach, łatwiej jest zarabiać.

Na szczęście jest na to kilka sposobów:

  • Zostań partnerem YouTube i zarabiaj na reklamach
  • Sprzedawaj produkty lub towary
  • Promuj swój kanał YouTube w mediach społecznościowych, Facebook, Instagram, Twitter, strona www
  • Współpracuj z markami jako osoba wpływowa lub stowarzyszona

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Nasza firma od lat pomaga młodym, ambitnym YouTube’rom w promocji kanałów. Nie jest łatwo zaistnieć, gdy konkurencja jest tak ogromna. Możemy pochwalić się ogromnymi sukcesami w branży mediów społecznościowych, które wynikają z wieloletniej obecności w tym świecie. Dzięki nam zarówno osoby prywatne, jak i zespoły muzyczne odniosły spektakularne sukcesy, finansowe jak i te, które wpłynęły na ich rozpoznawalność. W swojej ofercie sklepu posiadamy m.in. wyświetlenia video YouTube, wyświetlenia wideo premierowego YouTube, subskrypcje YTlajk na YouTube, watch time. Zapraszamy do prywatnego kontaktu, w celu ustalenia indywidualnej ścieżki kariery. 

Dołącz do programu partnerskiego YouTube i zarabiaj na reklamach

Pierwszym strumieniem przychodów, który prawdopodobnie eksplorujesz, są reklamy. Niezależnie od tego, czy chcesz zarabiać na YouTube bez tworzenia filmów, czy jako twórca treści, przystąpienie do programu partnerskiego YouTube i skonfigurowanie monetyzacji jest bardzo ważnym krokiem. Możesz ubiegać się o monetyzację, gdy osiągniesz 1000 subskrybentów i 4000 godzin oglądania w ciągu ostatniego roku.

Ile wyświetleń potrzebujesz, aby zacząć zarabiać pieniądze na YouTube?

Liczba wyświetleń nie jest skorelowana z uzyskanymi przychodami. Jeśli Twój film uzyska tysiące wyświetleń, ale nikt nie obejrzy ani nie kliknie reklamy, nie zarobisz żadnych pieniędzy. Wynika to z kryteriów YouTube dotyczących rozliczania reklamodawców: widz musi kliknąć reklamę lub obejrzeć ją w całości (10, 15 lub 30 sekund), aby otrzymać płatność.

Jednak wraz z wydaniem YouTube Premium nie musisz już polegać na reklamodawcach, aby tworzyć angażujące lub zachęcające reklamy w celu uzyskania przychodów.

Sprawdź YouTube Premium

YouTube Premium to płatny program członkowski, który pozwala fanom oglądać i wspierać swoich ulubionych twórców bez reklam. W przypadku twórców niewiele zmian, ponieważ otrzymają zapłatę za treści konsumowane przez osoby niebędące członkami YouTube wraz z treściami w YouTube Premium.

Twórcy otrzymują wynagrodzenie za YouTube Premium na podstawie liczby członków, którzy oglądają ich treści. Rozważ przychody z YouTube Premium jako dodatkowy strumień przychodów oprócz tego, co już zarabiasz dzięki reklamom.

Czy jesteś gotowy zarabiać na YouTube?

Zarabianie na YouTube to piękna sprawa, jednak nie każdy się do tego nadaje. Jeśli jesteś kreatywny, masz ciekawe zajawki i wiesz czego chcesz w życiu, ta forma zarobkowa jest właśnie dla Ciebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *