Jak zarabiać na Youtube?

Jak zarabiać na Youtube?

jak zarbiać na Youtube

Profesjonalna twórczość na portalu Youtube może przynieść wymierne korzyści w postaci niezłych wyników finansowych. Przekonało się o tym wielu użytkowników, którzy do dziś są w stanie utrzymać się z tworzenia contentu i umieszczania go na jednej z najpopularniejszych witryn w sieci. Finansowanie z Youtube nie pochodzi z jednego, konkretnego źródła. Na ogólną „pensję” popularnych Youtuberów zalicza się kilka czynników, umożliwiających uzyskiwanie sporych przychodów. Jak zatem powtórzyć sukces Blowka, Stuu czy ReZigiusza i zacząć zarabiać na Youtube? Oto najważniejsze źródła przychodów twórców filmików.

Jak zarabiać na Youtube? Na początek program partnerski

wyświetlenia youtube

Wyświetlenia YouTube

Akces do programu partnerskiego jest warunkiem koniecznym do spełnienia, jeżeli chcemy zacząć zarabiać na YouTube. Pierwszą kwestią jest konieczność zakwalifikowania się do niego. Polega to na zgłoszeniu się do programu oraz spełnieniu pięciu warunków, umożliwiających dołączenie do ekskluzywnego grona beneficjentów programu. Pierwszym punktem jest konieczność przestrzegania wszystkich wytycznych dot. zarabiania na portalu. Drugim warunkiem jest zamieszkiwanie na terytorium państwa, w którym omawiany program jest w pełni dostępny. Trzecim punktem jest uzyskanie minimum 4000 godzin czasu oglądania filmów przez osoby trzecie, w ciągu roku.Aby szybciej to aktywować zachęcamy do kupienia wyświetleń video na YouTube.  Przedostatni warunek dotyczy posiadania określonej liczby subskrybentów – musi ona wynosić ponad 1000 i tu też wychodzi do Państwa z naszą ofertą – kup subskrypcje na YouTube. Ostatnia kwestia to konieczność połączenia konta AdSense ze swoim kanałem. Po spełnieniu powyższych warunków można starać się o zakwalifikowanie do programu partnerskiego Youtube. Kanał musi przejść weryfikację, a jeśli przejdzie ją pomyślnie, użytkownik może zacząć zarabiać na swoim kanale.

Zarabianie na wyświetlaniu się reklam

Jest to jedna z najbardziej podstawowych możliwości szybkiego zarobku na Youtube. Formalnymi warunkami jakie musi spełnić użytkownik, aby mógł włączyć opcję zarabiania na reklamach jest ukończenie 18 lat bądź posiadanie prawnego opiekuna zarządzającego systemem AdSense oraz stosowanie się do regulaminu, w szczególności do punktów określających jakie treści będą promowane wyświetlaniem reklam. Wśród wyłączeń, ograniczających możliwość pojawiania się spotów reklamowych czy banerów, zalicza się stosowanie w filmikach wulgarnego języka, promowanie przemocy, treści dla dorosłych czy opinii szerzących nienawiść. Filmiki mogą być pozbawione reklam także ze względu na używanie prowokacji czy obrażania słownego. Youtube dyskwalifikuje także treści opiewające w stosowanie alkoholu, narkotyków, innych używek oraz materiałów niebezpiecznych. Przychody z reklam związane są ściśle z formatami treści reklamowych, pojawiających się tuż obok filmików. Mogą być to reklamy displayowe, nakładki, bumpery, karty sponsorowane czy tradycyjne reklamy multimedialne.

Wsparcie twórczości przez stałych widzów

wyswietlenia youtubeKluczem do sukcesu jest przyciągnięcie nie tylko dużej liczby oglądających ciekawe materiały na kanale, ale także wiernej rzeszy fanów, gotowej wesprzeć twórcę comiesięcznymi datkami. Wspieranie kanału może polegać także na udostępnieniu tzw. półki z produktami. Subskrybenci i oglądający będą mogli dokonywać zakupów oficjalnych produktów, które będą wyświetlać się tuż przy odtwarzaczu filmu. Inną możliwością wspierania przez fanów jest uruchomienie czatu, umożliwiającego dokonywaniu zakupów wyróżnionych wiadomości. Ci użytkownicy, którzy kupią super naklejki, będą mieli możliwość lepszego pozycjonowania swoich wiadomości na czacie, wyróżnienia się w tłumie oglądających. Ostatnią oficjalną formą bezpośredniego wspierania Youtubera przez fanów są przychody z YouTube Premium. Właściciel kanału otrzymuje część opłat za kliknięcie baneru z subskrypcją, o ile widzowie posiadają płatną wersję serwisu. Możliwości takie jak wspieranie kanału czy udostępnianie półki z produktami wymagają spełnienia także dodatkowych warunków. Mowa tutaj o posiadaniu konkretnej liczby subskrybentów, w zależności od modelu wsparcia będzie to 10 tysięcy, bądź 30 tysięcy stałych widzów.

Wsparcie firm, współpraca z markami, materiały sponsorowane

Jak zarabiać na YouTube, aby przychody były jak najwyższe? Jeśli twoje materiały będą na tyle ciekawe i interesujące, mogą do Ciebie odezwać się zewnętrzne podmioty, oferujące pieniądze za np. umieszczenie materiału sponsorowanego. Coraz częściej także obserwuje się tzw. product placement, z którego chętnie korzystają duże firmy. Pozyskanie sponsora jest procesem żmudnym, ale nie niemożliwym. Kluczem do sukcesu jest sumienne, systematyczne dodawanie treści wysokiej jakości. Muszą być to filmiki, które wzbudzają ciekawość, są innowacyjne i powodują duży ruch na stronie. Tylko takie kanały są w stanie przyciągnąć sponsorów, gotowych wydać sumy pieniędzy na wspieranie osób reklamujących dane produkty czy usługi. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *