Jak założyć kanał Youtube dla dzieci

Jak założyć kanał Youtube dla dzieci

jak zalozyc kanal dla dzieci na youtube


YouTube to usługa udostępniania wideo, w której użytkownicy mogą oglądać, polubić, udostępniać, komentować i przesyłać własne filmy. Dostęp do usługi wideo można uzyskać na komputerach PC, laptopach, tabletach i telefonach komórkowych.

Czym tak właściwie jest Youtube?


Utworzony pierwotnie w 2005 r. YouTube jest obecnie jedną z najpopularniejszych witryn w Internecie, a odwiedzający oglądają około 6 miliardów godzin filmów każdego miesiąca. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś film online, istnieje duża szansa, że ​​było to coś z YouTube. Na przykład prawie wszystkie samouczki na różnych stronach internetowych, to filmy, które można znaleźć na YT.

Jednym z powodów, dla których YouTube jest tak popularny, to ogromna liczba filmów, które można znaleźć. Co minutę do serwisu trafia średnio 100 godzin filmów, więc zawsze jest coś nowego do obejrzenia! W YouTube znajdziesz różnego rodzaju produkty – urocze koty, dziwaczne pokazy gotowania, zabawne lekcje nauk ścisłych, krótkie porady dotyczące mody i wiele więcej. Mimo to jednak, prawdziwy szok i podziw może budzić to, jak bardzo rozwinął się Youtube, od swoich niemrawych początków. Obecnie serwis ten możecie wykorzystać w naprawdę wielu celach. Pozwala on bowiem zarówno wypromować nas samych jako osoby, ale również przedstawić szerszej publice nasze usługi czy produkty. Słowem, Youtube jest jednym z podstawowych kluczy do sukcesu w obecnym świecie rozwiniętej technologii.

Wykorzystanie Youtube jako platformy edukacyjnej dla dzieci

Ostatnimi czasy bardzo dużą popularność zdobywają na Youtubie filmy dla dzieci. Trudno się zresztą dziwić. Rodzice bardzo szybko odkryli drzemiący w nich potencjał. Wykorzystuje się je do wielu różnych rzeczy. W Polsce na przykład rodzice bardzo często korzystają z rozmaitych filmów dla dzieci, które uczą języków obcych. Szczególną popularnością cechują się filmiki, które uczą języka angielskiego. Sami rodzice również zwracają uwagę na fakt, że dzieci dzięki nim, uczą się o wiele szybciej niż tylko przy wykorzystaniu wiedzy, którą zdobywają podczas edukacji w szkole. Warto mieć to na uwadze. Możecie bowiem wykorzystać tą wiedzę i założyć kanał Youtube dla dzieci. Dlaczego by nie? Skoro cieszą się one, aż tak wielką popularnością. Należy jednak zauważyć, że założenie tego kanału nie jest aż tak proste jak mogłoby się wydawać.

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu kanału Youtube dla dzieci?

Sam proces jest banalnie łatwy, w dodatku Google przygotowało bardzo przejrzysty poradnik. Ale samo założenie kanału to nie wszystko. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o kanale dla dzieci, który przecież musi cechować się swoimi prawami, prawda? Jedną z podstawowych rzeczy na jaką należy zwrócić uwagę jest SEO. Tyczy się to zresztą nie tylko kanałów dla dzieci, ale zasadniczo jakiegokolwiek kanały na Youtube, jaki zdecydujecie się zakładać. SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) na YouTube to jedna wielka tajemnica i chyba nikt tak naprawdę nie wie wszystkiego. Nawet sami jego twórcy nie do końca kojarzą, na jakiej zasadzie SEO rzeczywiście operuje. Nie znaczy to oczywiście, że nie ma ogólnych zasad, którymi należy się kierować. Należy zadbać o chwytliwy tytuł, który zachęci potencjalnego widza do kliknięcia i najlepiej gdyby zawierał frazę kluczową, na którą pozycjonowany jest film. Przyda się ponadto opis, z którego korzystają zarówno użytkownicy serwisu, jak i mechanizmy YT, które zajmują się ewentualną promocją filmu. Istotne są również tagi, czyli słowa kluczowe wiążące się z tematem i kategorią opublikowanego przez Was filmu. 

Interakcja z widzami kluczem do sukcesu

Jednocześnie zakładając kanał dla dzieci, równie istotna jest interakcja z widzami. Film jest sposobem na przekazanie treści, komentarze natomiast miejscem do dyskusji. To właśnie dzięki nim widzowie mogą o coś zapytać, pochwalić lub wytknąć błędy. Kiedy pojawią się już jakieś komentarze, warto na nie odpowiedzieć. Jest to niezwykle zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Małoletni mają specyficzne podejście do kwestii utrzymania swojej uwagi, dlatego też tak ważne jest to, żeby osoba, która tworzy film, wiedziała dokładnie w jaki sposób powinna podejść do dziecka. Trzeba w jakiś sposób przekonać je do tego, żeby spędziło jak najwięcej czasu przy danym filmie. Dzieci trzeba przekonywać przede wszystkim często zmianą aktywności. Jeżeli przez cały czas będziemy robić to samo, to niestety, ale dzieci bardzo szybko się czymś takim znudzą.  Miejcie to na uwadze w momencie kiedy tworzycie kontent właśnie dla najmłodszych widzów. Warto również przyjrzeć się, czy przedstawiane przez was treści, nie są w żaden sposób szkodliwe. W przeciwnym przypadku, możecie mieć bardzo poważne problemy. Youtube bowiem, wyjątkowo źle reaguje na jakiekolwiek elementy, które mogłyby zostać uznane za takie, które zaszkodziłyby najmłodszym.

Tworzenie kanału dla dzieci nie jest zadaniem trudnym

Zasadniczo, stworzenie interesującego kanału na Youtube dla dzieci nie jest zadaniem trudnym. Wręcz przeciwnie, jeżeli będziecie tylko pamiętać o tych punktach, które wymieniliśmy powyżej, to jesteśmy pewni, że uda wam się stworzyć naprawdę wartościowy kontent, który przypadnie najmłodszym do gustu. Musicie jednak pamiętać o najważniejszym. O tym, żeby mieć naprawdę ciekawy pomysł, który po prostu się sprzeda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *