Instagram

Instagram to darmowa aplikacja do udostępniania zdjęć, filmów i sieci społecznościowych, która umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów, a także geotagowanie zdjęć z innymi użytkownikami. Oprócz podstawowego udostępniania zdjęć, aplikacja pozwala użytkownikom przesyłać filtry, ramki i różne efekty specjalne na swoich zdjęciach przed udostępnieniem ich reszcie świata.

Co to jest Instagram?

Instagram został stworzony w październiku 2010 roku przez Kevina Systroma i Mike’a Kriegera. Systrom pracował nad eksperymentem na Uniwersytecie Stanforda, kiedy poznał Kriegera, który właśnie ukończył studia na kierunku nauki o zarządzaniu i inżynierii. Obaj mężczyźni od razu przypadli sobie do gustu, ponieważ obaj interesowali się fotografią. Chcieli stworzyć aplikację, która ułatwiłaby ludziom dzielenie się zdjęciami online – i tak powstał Instagram!

Jak zarejestrować się na Instagramie?

  • Pobierz aplikację Instagram ze sklepu z aplikacjami w swoim smartfonie.
  • Załóż konto, używając swojego adresu e-mail i hasła.
  • Wgraj zdjęcie profilowe swoje lub swojej marki.
  • Dodaj opis profilu, aby ludzie wiedzieli, kim jesteś, co robisz i jak mogą znaleźć więcej o tobie na Instagramie.

Instagram jest własnością Facebooka, który kupił firmę w 2012 roku. W ramach umowy przejęcia, prezes Facebooka Mark Zuckerberg zgodził się nie wprowadzać żadnych zmian, które „fundamentalnie zmieniłyby” Instagram przez dwa lata po podpisaniu umowy.

Podsumowanie

Instagram stał się jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych w bardzo krótkim czasie po jego uruchomieniu. Obecnie jest dostępny w ponad 20 językach i używany przez ponad 300 milionów ludzi każdego miesiąca. Rozwinął się z bycia tylko aplikacją do udostępniania zdjęć, aby stać się ważnym narzędziem marketingowym dla firm na całym świecie.

Zawartość koszyka:

0 elementów - 0.00 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9