Jak zostać influencerem i zacząć zarabiać na mediach społecznościowych?

Jak zostać influencerem i zacząć zarabiać na mediach społecznościowych?

instagram

Przedstawiamy kilka kroków jak zdobyć popularność i zarabiać na mediach społecznościowych.

Kim właściwie jest Influencer i z czego żyje?

Influencer to zdecydowanie jedno z najbardziej hot słów tego roku. Sława, darmowe produkty od sponsorów, tysiące obserwujących- to coś czego po cichu pragnie każdy z nas. Rok 2020 to zdecydowanie czas celebrytów. Statystyki pokazują, że w tym roku przeżywa swoiste apogeum. Osoby, które tworzą wartościowe treści, budują autorytet i robią wokół siebie zamieszanie- są pożądane. Influencerzy to osoby, które do perfekcji opanowały możliwość zarabiania na mediach społecznościowych. Na tyle, by powstał nowy termin ‘influencer marketing’, który najogólniej mówiąc dotyczy współpracy między firmą, a wpływowymi osobami, które promują jej usługę lub produkt.

jak zostać influencerem
jak zostać influencerem

Jak zostać prawdziwym influencerem?

Poznaj najważniejsze sposoby działań, by zaistnieć w social mediach, zdobyć zaufanie odbiorców i nawiązać współpracę z firmami.

Zadbaj, by bez problemu można było Cię znaleźć

By zdobyć rozgłos i zostać zauważonym powinieneś korzystać z wielu platform (Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn, TikTok i oczywiście Instagram). Do promocji wykorzystaj też specjalne grupy, na których firmy szukają influencerów do współpracy. Swoją aktywność musisz wykorzystywać do granic możliwości. Twoja aktywność powinna być systematyczna, nie zaniedbuj żadnej platformy, na której jesteś obecny.

Dobieraj odpowiednie hashtagi

Instagram-jak-używać-hashtagówSama obecność w siedzi nie wystarczy. Aby móc uporządkować swoje posty stosuj hashtagi. Dzięki temu o wiele lepiej będzie można Cię znaleźć. To również szansa na zdobycie nowych obserwujących i aktywności pod postami. 

Dlaczego stosowanie hashtagów jest takie ważne?

Stosowanie odpowiednich hashtagów pozwala zwiększyć zasięg wpisu trafiając do jeszcze większej rzeszy odbiorców.

Monitoruj trendy

Każdy szanujący się influencer śledzi nowości i jest na topie z wszystkimi nowinkami. Jest na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami, jako pierwszy dowiaduje się o zmianach i nowościach w obszarze swoich działań. Wszystko to dzieje się po to, by jako pierwszy móc o tym poinformować swoich fanów.

Bądź otwarty na współpracę

Pokazuj, że jako inluencer jesteś chętny rozważyć każdy rodzaj współpracy. To ważne, by pokazać się jako osoba otwarta na nowości i chętna do działania. Tak naprawdę każde doświadczenie da Ci szansę na poszerzenie swoich odbiorców i zdobycie nowych kontaktów. Dodatkowo takie działanie wzmocni Twój autorytet. Udzielając się występujesz w roli eksperta, co buduję Twoją markę osobistą.

Na co firmy zwracają uwagę dobierając influencerów do współpracy?

Firma, która będzie chciała nawiązać z Tobą współpracę na pewno prześwietli aktywności pod Twoimi postami i liczbę fanów. Dlatego tak ważne jest byś nie zaczynał od zera, a dał sobie trochę pomóc.

Jak możesz podnieść swoje statystki?

Instalikes to firma, która powstała, by pomagać wschodzących gwiazdom. Nasze usługi obejmują promocję na Instagramie, YouTube oraz Facebooku. Cechuje nas indywidualne podejście do klienta i najwyższa jakość usług.

Co możemy Ci zaproponować?

Lajki na Instagram

Lajki na Instagramie pełnią kluczową rolę podczas każdej publikacji. Lajki to coś więcej niż tylko liczby, dzięki ilości polubieni algorytm Instagrama dostaje sygnał czy dany post jest popularny i można go dalej promować

Followers na Instagramie

Kupowanie obserwujących na Instagramie sprawi, że dostrzegą Cię nie tylko inni użytkownicy, ale też firmy, które szukają popularnych influencerów do współpracy. Nasza baza obserwujących obejmuje konta wysokiej jakości, więc nie będziesz musiał martwić się o ich wiarygodność.

Komentarze na Instagramie

Komentarze na Instagramie świadczą o zaangażowaniu Twoich odbiorców. U nas dostaniesz komentarze wpasowujące się w klimat postu.

Wyświetlenia video na Instagramie

Wyświetlenia video na Instagramie to opcja dla miłośników wrzucania filmów. Skorzystanie z tej usługi podwyższy Twoje statystyki. Kupując pakiet możesz podzielić go na kilka różnych filmów.

Wyświetlenia InstaStory

Kupowanie wyświetleń InstaSory wpłynie na ogólny algorytm Instagrama, który promuje chętniej oglądane profile.

Podsumowanie – jak zostać influencerem?

Budowanie marki własnej zajmuje dużo czasu i na pewno nie jest to robota na jeden dzień. Wymaga ogromnej determinacji i ciężkiej pracy. Jednak uważamy, że możesz ten proces nieco przyspieszyć, korzystając z naszej oferty. Zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz mógł skupić się nad budowaniem ciekawego contentu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *