Jak zarabiają Influencerzy?

Jak zarabiają Influencerzy?

jak zarabiaja influenserzy

Wielu z Was pewnie zastanawia się ile zarabia influencer w Polsce i czy da się wyżyć z samych mediów społecznościowych? Influencer marketing staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Wraz z jego wzrostem rosną tez stawki za współpracę. Pierwszym i zarazem najczęstszym pytaniem zadawanym przez firmy jest pytanie o koszt kampanii z influencerem. Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi. Stawki są różne i zależne od rodzaju kampanii i popularności influencera. Niekiedy jest to 40 tyś za zdjęcie, albo 1,5 miliona za kontrakt.

 

Zarobki Influencera

Finanse i kwestie zarobkowe to na pewno jedno z najważniejszych kwestii bycia influencerem. Wiele osób zastanawia się ile zarabiają influencerzy czy ciężko jest zostać influencerem i ile trzeba mieć obserwujących, by nim zostać. Tak naprawdę nie ma reguły. Influencerami są często osoby, które posiadają 4-6 tyś obserwujących. Ważne jest ich zaangażowanie i kontakt z odbiorcą. Lokalne firmy często decydują się na współpracę z mniej popularnymi influencerami, ponieważ są bardziej wiarygodni i zdecydowanie tańsi.

jak zarabiają influencerzy
jak zarabiają influencerzy

Najpopularniejsi Influencerzy

Najbardziej znani celebryci tacy jak Kyle Jenner czy Selena Gomez potrafią zarobić nawet milion dolarów za jeden post! Jest to suma, która naprawdę robi wrażenie. Tak wyglądają zarobki najbardziej opłacalnych influencerów. W Polsce zarobki influencerów wyglądają nieco słabiej, ale i tak potrafią być oszałamiające. Według niektórych badań za post promocyjny w mediach społecznościowych profilu, który będzie miał 50 tyś do 100 tyś wyświetleń miesięcznie będzie kosztował około 500 zł. Pocieszające jest to, że wcale nie musimy być gwiazdami światowego formatu, by zacząć zarabiać na mediach społecznościowych.

 

Zakres działań influencera

Współpraca z influencerem może przybierać różne formy. Czasami jest to pojedyncze lokowanie produktu na zdjęciu, unboxing na YouTube, czasami bardziej szczegółowa reklama produktu z nagraniem filmu promocyjnego i tak zwanej recenzji, przeprowadzenie konkursu, użyczenie wizerunku marce, udział w evencie. Jednak tak naprawdę dopiero po szczegółowym zapoznaniu się w formą współpracy influencer jest wstanie wycenić swoją usługę. Na spotkaniach branżowych influencerzy często mówią, że decydują się na stałą współprace z jedną marką. Wybierając taki model marka może uzyskać dużo korzystniejszą formę kontraktu.

Kanał współpracy marka-influencer

Stawki są zależne nie tylko od popularności danego influencera, ale także od kanału promocji. Porównując kilkaset ofert otrzymanych od influencerów możemy stwierdzić, że najwyższe stawki są oferowane przez  youtuberów. Nieco niżej plasują się media społecznościowe Facebook i Instagram. Wiąże się to z tym, że dodanie zdjęcia wymaga mniejszego nakładu pracy przez influencera niż zmontowanie filmu. Na wysokość ceny wpływa również popularność danej marki.

 

jak zarabiają influencerzy
zarobki influencerów

Jak zostać influencerem?

Media społecznościowe to zupełnie darmowe platformy, które dają Ci możliwość stania się prawdziwym influencerem. Jednak początki w karierze zawsze bywają trudne. Aby pomóc Wam zaistnieć w świecie social mediów przygotowaliśmy specjalną oferte marketingową, która pomoże zdobyć Ci kontakty i ułatwi współpracę z markami.

Nasza oferta marketingowa na Instagram

Lajki na Instagram

Kupowanie like Instagram pomoże Ci uzyskać widoczność innych użytkowników oraz marek. Lajki na Instagram pochodzą z realnych, wysokiej jakości kont, więc nie musisz bać się o zbanowanie czy ograniczenie zasięgów. Nasza firma powstała, by pomagać wschodzącym gwiazdom zdobyć wymarzoną popularność.

Obserwujący na Instagramie

Ilość obserwujących na Instagramie jest kluczowa i to ona w większym stopniu decyduje o Twojej popularności.

Komentarze na Instagramie

Komentarze na Instagramie decydują o tym jaką popularnością cieszą się Twoje posty. U nas dostaniesz komentarze na Instagram idealnie wpasowujące się w klimat zdjęcia.

Wyświetlenia video na Instagramie

Wyświetlenia video na Instagramie składają się na ogólne działania algorytmu i dowodzą popularności Twojego profilu.

Wyświetlenia InstaStory

Wyświetlenia InstaStory cieszą się coraz większą popularnością. Warto kupić je w pakiecie z obserwującymi i komentarzami.

Jak zarabiają influencerzy – podsumowanie

Influencerem w XXI wieku może zostać naprawdę każdy. Media społecznościowe są ochoczo przeglądane przez ludzi w każdym wieku, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Praca influencera z pozoru wygląda lekko i przyjemnie, ale tak naprawdę wymaga ciężkiej pracy i wsparcia. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty marketingowej. Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje zachęcamy do kontaktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *