Czym jest Instagram Stories?

Czym jest Instagram Stories?

czym jest instagram stories

Kiedy w 2010 roku Instagram został wprowadzony w życie była to głównie aplikacja do dzielenia się zdjęciami, jednak z biegiem lat zaczęła rozszerzać swoje możliwości i gromadzić coraz większą rzeszę fanów. Dziś za pomocą Instagrama możemy przesyłać filmy wideo, udostępniać kanały na żywo, a nawet wymieniać ze sobą wiadomości. Instagram Stories to jedno z udogodnień, które pojawiło się w sierpniu 2016 roku. Dzięki  niemu możemy dodawać zarówno zdjęcia, jak i krótkie wideo, nie trwające dłużej niż 15 sekund, które wyświetlane są w postaci krótkich relacji. Jednak to nie Instagram był pomysłodawcą tego typu relacji. Opcja ta jako pierwsza pojawiła się na Snapchacie, dziś jest dostępna na Facebooku i Messengerze. Jeśli potrzebujesz rozkręcić swój profil, zajrzyj do naszej oferty sklepu chętnie Ci w tym pomożemy.

Co najlepiej publikować na Instagram Stories?

InstaStories powstało w celu dzielenia się spontanicznie wydarzeniami, które dzieją się na bieżąco. Instagramowe relacje oglądane są każdego dnia kilkaset milionów razy, przez co dają ogromne możliwości. Dzięki temu możemy dotrzeć do stałych obserwujących, jak i pozyskać nowych. Nasze Stories będzie widoczne dla obserwujących przez 24 godziny, później następuje archiwizacja, jeśli wyróżnimy naszą relację, będzie ona widoczna w naszym profilu przez cały czas. Wyróżnione Stories sprawi, że obserwatorzy po wejściu na nasz profil od razu będą wiedzieli kto go prowadzi i jaki cel mu przyświeca. Pomyśl o tym, czym będę zainteresowani Twoi obserwujący, nie ma sensu dodawanie filmików, które w żaden sposób ich nie zaangażują, także pamiętaj o tym by były one dopasowane do strategii, którą prowadzisz. Musisz zadbać również o wysoką jakoś filmików i dobór odpowiednich filtrów, to w dużej mierze one decydują o ilości wyświetleń Twojej relacji. Pamiętaj również, aby udostępniane filmiki, czy zdjęcia w relacji były dodawane systematycznie. Instagram na pewno doceni Twoją aktywność i dzięki temu będziesz miał szansę zaistnieć.

Oznaczaj innych w swoich Stories

Instagram bardzo lubi aktywnych użytkowników, dlatego warto oznaczać ciekawe i inspirujące profile. Budujemy w ten sposób swój pozytywny wizerunek i mamy szansę na dostrzeżenie nas przez innych użytkowników.

Twórz ankiety, zadawaj pytania w Instagramowych Stories

Użytkownicy Instagrama bardzo chętnie odpowiadają na pytania zadawane w ankietach, ale też sami bardzo chętnie je tworzą, jeśli nie masz pomysłu na ciekawy post, czy Stories, zapytaj swoich obserwujących co chcą zobaczyć na Twoim profilu lub o czym chcą poczytać. Takie zagrania są angażujące i przynoszą dużo radości.

 

Żeby udowodnić Wam moc Instagramowych Stories przygotowaliśmy kilka statystyk:

Platforma odnotowuje 80% wzrost liczby filmów z roku na rok.

Ponad 95 milionów filmów i zdjęć jest udostępnianych na platformie dziennie.

Użytkownicy lubią ponad 4,2 miliarda postów na Instagramie dziennie.

Bądź na bieżąco!

Instagram nieustannie się zmienia, aby zdobywać nowych obserwujących i być zauważonym trzeba iść z duchem zmian. Algorytm Instagrama  również jest ciągle aktualizowany co sprawia, że coraz ciężej dotrzeć jest do nowych obserwujących lub utrzymać kontakt z fanami, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Instagramem, aby trochę podkręcić swój profil zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu, w którym dostępne są realne like, komentarze, wyświetlenia na Instastory, nowi obserwujący. Chętnie też odpowiemy na wszystkie zadane przez Was pytania. Podobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

 

Co najlepiej publikować na Instagram Stories? Kobieta publikuje instastory

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *